Wybuch gazu w szkole.

Szkoła w Kazimierzu Dolnym powstała w latach 30 – tych z inicjatywy mieszkańców miasta. Wybudowana została dzięki wysiłkowi uczniów, rodziców i władz miasta. Od tamtego czasu służyła wielu pokoleniom, kształcąc uczniów w zakresie szkoły podstawowej i średniej, aż do 31 maja 2011 roku.
W tym tragicznym dla nas dniu, na skutek wybuchu gazu duża część szkoły uległa całkowitemu zniszczeniu, zaś pozostała część nie nadaje się do użytku. Trzystu sześćdziesięciu pięciu uczniów pozostało bez swojej szkoły, bez swoich klas...
Nauka w nowym roku szkolnym wciąż stawia wiele znaków zapytania. Na pewno dzieci będš musiały być rozdzielone i uczyć się w różnych, tymczasowych miejscach, gdyż była to jedyna szkoła w naszym mieście.
Bardzo chcemy, aby nasi uczniowie mogli jak najszybciej uczyć się razem i aby znów mogli śpiewać swój hymn szkolny: W starym nadwiślańskim grodzie, piękna murowana, stoi przy ulicy Szkolnej szkoła ukochana”.
Zwracamy się do Państwa z ogromnš prośbš o wsparcie w każdej możliwej formie. Będziemy wdzięczni za wszelkie gesty pomocy i zapewniamy, że życzliwe nam osoby i instytucje uhonorujemy najlepiej, jak będziemy potrafili.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja
Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

Konto specjalne na rzecz pomocy
Szkole w Kazimierzu Dolnym

Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym:
94 8731 0001 0000 0185 2000 0180
Dla wpłacających z zagranicy:
SW IFT/BIC POLUPLPR
PL 94 8731 0001 0000 0185 2000 0180

GZS Kazimierz Dolny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napisz do administratora.