Bolesna lekcja historii.

10 kwietnia 2010 r.
Polski samolot udający się na uroczystości do Katynia z prezydentem RP p. Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku w Rosji. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli - na pokładzie było 96 osób.
12 kwietnia 2010 r.
Dzieci, młodzież i nauczyciele GZS minutą ciszy rozpoczęli naukę. W każdej klasie a szczególnie na lekcjach historii omawiano tę bolesną dla każdego z nas tragedię, jej okoliczności, sylwetki osób, które zginęły.
13 kwietnia 2010 r.
W Kazimierzu odbyły się obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Młodzież Gimnazjum i Liceum oraz poczty sztandarowe naszej szkoły uczestniczyły w uroczystej mszy oraz uroczystościach na kazimierskim cmentarzu. Posadzono tam dęby pamięci dla 7 Kazimierzaków, którzy zginęli w Katyniu oraz ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem.
15 kwietnia 2010 r.
Odbył się uroczysty apel poświęcony 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Montaż poetycko-muzyczny "Katyń-ocalić od zapomnienia"przygotowany przez p. Marcina Pisulę pokazał wstrząsające obrazy potwornej zbrodni dokonanej przez NKWD na polskich oficerach.
16 kwietnia 2010 r.
Grupa Młodzieży z Gimnazjum i Liceum wraz z nauczycielami p. Stanisławą Kulig, p. Lucyną Kowalczyk i p. Anną Stefanek w Pałacu Prezydenckim oddała hołd prezydentowi RP p. L. Kaczyńskiemu, jego małżonce oraz wszystkim ofiarom katastrofy.

GZS Kazimierz Dolny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napisz do administratora.